Végre valami jó

kezdőkép

Négy palermói gól kilencven percen belül? Hihetetlen, de igaz! Azt ugyan nem tudjuk, hogy mi történt a csapattal egy hét leforgása alatt, de az Atalanta elleni mérkőzéshez képest egy teljesen másik rózsaszín-fekete csapatot láttunk az általunk is kiesési rangadónak titulált, Frosinone elleni összecsapáson, ebből fakadóan pedig, ezúttal olyan magabiztos és fölényes győzelmet arattunk, hogy még a szánk is tátva maradt! A nagyszerű 4-1-es sikernek köszönhetően két dolog is biztossá vált: az egyik, hogy a meccs előtt keményen kritizált Davide Ballardini megtarthatta az állását és (egyelőre?) nem került lapátra, a másik pedig, hogy a karácsonyi szünetben – függetlenül a 2015-ös év utolsó bajnoki meccsének az eredményétől – NEM kieső helyen telel majd a csapat! Csupa pozitívum!

Szinte alig hittünk a szemünknek! Még negyven másodperc sem telt el a Frosinone elleni mérkőzésből, és máris olyan történt velünk, amire az utóbbi időben még másfél óra is kevés volt. Vagyis rögtön a középkezdést követően ziccerünk volt! A sérüléséből felépülő, és a kezdőben helyet kapó Uros Djurdjevic a jobb kapufát találta el egy remek akció végén, ami már arra engedett következtetni, hogy ezen a szombaton tényleg egy harcos, mindenáron bizonyítani akaró és győzelemre játszó Palermo-t látunk majd, nem pedig olyat, mint mondjuk egy hete az Atalanta ellen.Palermo hammer dismal Frosinone

Noha a vendégek még megúszták az első percet kapott gól nélkül, az 5. percnél így sem bírták tovább a mieink ellenállhatatlan kezdését. Oscar Hiljemark mértani pontossággal ívelt középre egy szabadrúgást, a középen tisztán maradó Edoardo Goldaniga pedig közelről a kapuba juttatta a labdát – előnybe hozva a rózsaszín mezeseket! Ha valakinek, akkor a már második bajnoki gólját szerző Goldaniga-nak biztosan jót tett a novemberi edzőváltás, mert amióta Ballardini irányítja a mieinket, a fiatal védő elől-hátul remekül teljesít, más szóval kirobbanthatatlan tagja lett a csapatnak.goldaniga gól

Nem meglepő, hogy hatalmas boldogság fogott el bennünket a vezetés megszerzésének pillanatában, de az igazsághoz sajnos az is hozzátartozik, hogy ez a találatunk duplán is szabálytalan volt, hiszen a beadás pillanatában Goldaniga egyrészt lesen állt, másrészt meg kézzel is hozzáért a labdához, így a játékvezetőnek véleményünk szerint le kellett volna fújnia az esetet! Nem így tett, mindazonáltal teljesen megérdemelten szereztük meg a vezetést, ezzel pedig rendkívül korán sikerült megtörnünk, a forduló előtt tőlünk mindössze egy ponttal kevesebbet gyűjtő, de már kiesőhelyen álló kék-sárga együttest.palermo-frosinone-goldaniga_182a2zuzexj7p16q8iodp166ig

Öröm volt látni, hogy a kezdeti lendületünk ezt követően sem lankadt! Kedvenceink az előny birtokában is nagy tempót diktáltak, becsülettel hajtottak, és szebbnél-szebb akciókat vezettek. A 10. percben, az ezúttal feltűnően aktív Oscar Hiljemark hatalmas bombája is a kapufán csattant, ám mielőtt elkezdtünk volna azon sopánkodni, hogy nincs szerencsénk, nem sokkal később már újabb gólt ünnepelhettünk! Egy tanítanivaló Struna-Chochev-Vazquez összjáték végén, utóbbi talált a kapuba, amivel az állás bő negyedóra után 2-0 volt a javunkra! Ki gondolta volna ezt az elmúlt hetek után…? Az eltiltásából visszatérő Mudo tehát, újra gólt szerzett, ráadásul most a játékára sem lehetett panaszunk! Franco bátran vállalkozott, egy kivételt leszámítva jó megoldásokat választott, gólt szerzett, és élvezte is a mérkőzést, azaz úgy játszott, ahogy azt elvárjuk tőle!vazquez frosin

A 24. percben ugyan, Sammarco révén a semmiből szépített a Frosinone, de az első félidő így is majdhogynem tökéletesen alakult számunkra. Oké, ettől a bekapott góltól szívesen eltekintettünk volna, ám a játék képét látva, nem kellett attól tartanunk, hogy innentől valami hatalmas feltámadást fogunk látni! Sőt, a játékrész hajrájában pár percre még emberelőnybe is kerültünk, ugyanis Doveri sporttárs (jogtalanul) felmutatta Blanchard-nak a második sárga lapját is, majd aztán visszavonta az ítéletet, és végül Mirko Gori-t jutalmazta (jogosan) sárga kártyával. Komikus jelenet volt, ami miatt percekig állt a mérkőzés, és bár nem kérdéses, hogy jól jártunk volna az emberelőnnyel, nem volt szükségünk efféle külső segítségre! Mégpedig azért nem, mert a srácok hosszú idő után végre jól játszottak, és egy újabb téves, mérkőzést befolyásoló játékvezetői ítélet alaposan beárnyékolhatta volna csapatunk nagyszerű szombati produkcióját! Ennek pedig nagyon nem örültünk volna!1750742-37013006-2560-1440

A térfélcserét követően valamelyest kiegyenlítettebb lett a játék, de az egygólos előnyünk nem forgott veszélyben, leszámítva egy esetet! Ekkor Ciofani nagy helyzetben mellé fejelt, de sem ez előtt, sem pedig ez után nem volt más komoly helyzete Roberto Stellone fiainak, így a Palermóban 100. bajnoki meccsén védő Sorrentino-nak, nem kellett megmutatnia a valós tudását. A 60. percben aztán, újra felrobbant a Barbera az örömtől: Trajkovski akkora gólt lőtt, hogy tán még most is ezt mutogatják a stadion kivetítőjén! Alex egyet tolt a labdán, majd éles szögből „kipókhálózta” a bal felsőt – Leali-kapus mozdulni sem tudott!720p-Palermo 4-1 Frosinone Aleksandar Trajkovski

Bár korábban többször is kritizáltuk Trajko-t, jó látni, hogy a macedón válogatott csatár egyre jobban futballozik, ezt látva pedig, merjük állítani, hogy nagy jövő előtt állhat! A varázslatos góljával nagyjából el is döntötte a meccset, mert a 3-1-es előny igencsak megnyugtatónak tűnt félórával a lefújás előtt! Tudniillik, a mieink magabiztosan és jól futballoztak, így nem a három pont sorsa volt a kérdéses a hátralévő időben, hanem a két csapat közti különbség. Ez végül háromgólos lett, ugyanis a csereként beálló Alberto Gilardino (a szintén remekül visszatérő Uros Djurdjevic-et váltotta a szünetben) is fejelt egy gólt négy perccel a lefújás előtt, kialakítva ezzel a 4-1-es végeredményt! Illik elmondani, hogy ezt az utolsó gólt, akár az ugyancsak meglepően jól teljesítő Ivaylo Chochev is könnyen befejelhette volna, ám a bolgár fejesét még védte a Frosinone kapusa, a kipattanóból viszont már a szemfüles Gila eredményes tudott lenni!chocev-gilardino-palermo-frosinone

Kedvenceink tehát, az idei szezonban először végre produkáltak valami jót és emlékezetest, ugyanis többnyire parádés gólokat lőve, valóságos örömfutballal szerezték meg a nagyon fontos győzelmet, amivel bizonyították, hogy többre hivatottak attól, minthogy kiesőjelöltként emlegessék őket. A fölényes 4-1-es győzelemnek köszönhetően, négy pontra eltávolodtunk a kiesőzónától, vagyis a szombaton legyőzött Frosinone-tól! Mindezen túl a siker azt is jelentette, hogy Giuseppe Iachini egyelőre biztosan nem tér vissza a Palermo kispadjára, és a Frosinone ellen első győzelmét learató Ballardini folytathatja a megkezdett munkáját. Hogy aztán meddig, az jó kérdés…US Citta di Palermo v Frosinone Calcio - Serie A

Mindenesetre azt továbbra sem értjük, hogy miként változhatott ekkorát a világ körülöttünk röpke két hét leforgása alatt, ugyanis a Juventus, az Alessandria és az Atalanta elleni találkozókhoz képest ég és föld volt a különbség! Persze az nyilvánvaló, hogy nem egy topcsapatot győztünk le szombaton, ám ha a korábbi mérkőzéseken is ilyen elánnal hajtottunk és küzdöttünk volna, talán most nem itt tartanánk! Mert látva a Frosinone elleni teljesítményünket, lassacskán még azt is elhisszük, hogy egyáltalán nem is olyan rossz ez a mostani Palermo!

SAMPDORIA-PALERMO

Sampdoria-vs-Palermo-Prediction-and-Betting-Tips

A 2015-ös naptári év utolsó bajnoki mérkőzését vasárnap (kezdés 18 óra), a Sampdoria ellen tudjuk le, mégpedig idegenben. Azt már most borítékolni lehet, hogy nagyon érdekes találkozó elé nézünk, hiszen a Samp szintén nem szerepel jól az idei bajnokságban. A genovai csapat annak ellenére áll a tabella 16. helyén (csupán három pontra a kiesőzónától…), hogy már hozzánk hasonlóan edzőt is váltott. Noha Vincenzo Montella kinevezésétől mindenki többet várt a Marassi-ban, egyelőre nem jött be a húzás. Az október 25.-e óta nyeretlen Sampdoria, még Montella-val sem ünnepelhetett diadalt, azaz az utóbbi négy mérkőzéséből sem tudott egyet sem megnyerni, és mindössze csak egy szerencsés pontig jutott. Ennek tükrében, vélhetően hatalmas nyomás alatt játszik majd a hazai csapat, amelyből jó lenne előnyt kovácsolni! Reméljük, Ballardini legényeinek kellő lökést adott a Frosinone elleni parádés diadal, és az év utolsó bajnokiján is a múlt szombaton látott lendülettel és eredményességgel futballozunk majd! Hogy legalább az év vége alakuljon jól!