Egy arasznyival megint távolabb a kiesőjelöltektől

kezdőkép sass 2-2

Igazságtalan lett volna, ha a mögöttünk hagyott fordulóban pont nélkül maradunk a Sassuolo vendégeként, ugyanis kedvenceink, ezúttal tényleg nagyon sokat tettek az eredményes szereplés érdekében! Ezt támasztja alá az is, hogy a mieink, 2-1-es hátrányból felállva, majd Lazaar kiállítása miatt az utolsó negyedórában, emberhátrányban játszva csikarták ki a döntetlent a tabellán jóval előrébb helyezkedő vendéglátó otthonában, ezáltal pedig, valóban nagyon értékes pont került a tarsolyba. Már csak azért is, mert ezzel (no meg a kieső helyen álló csapatok vereségével) még távolabb kerültünk a veszélyes zónától, és ha vasárnap le tudnánk győzni hazai pályán a Torinót, akkor talán egy jó ideig nem is nagyon kellene már hátrafelé tekintgetnünk!

Valamit lépni kellett a hétközi, Milan-tól elszenvedett vereség után, és Tedesco-ék meg is cselekedtek néhány dolgot a változtatás érdekében. Oké, ennek voltak kényszerű okai is, hiszen a szerdán még kezdőként játszó Mato Jajalo eltiltás, Aljaz Struna pedig sérülés miatt nem állhatott rendelkezésre a hétvégén, az viszont már nem kényszer szülte módosítás volt, hogy ezúttal Alberto Gilardino és Robin Quaison sem kapott helyet a kezdőben. Úgy tűnik, a szakmai stáb a támadójátékban látta a legfőbb hiányosságokat a Milan ellen, ezért a Sassuolo otthonában már Uros Djurdjevic-csel és Alekszandar Trajkovski-val a kezdőben vonult ki a pályára kedvenc csapatunk, míg Jajalo-t a rég nem látott Brugman, Struna-t meg a csupaszív Morganella igyekezett pótolni vasárnap délután. A meccs első negyedóráját látva, nem túl hatékonyan. A Sassuolo ugyanis, magához ragadta a kezdeményezést a találkozó elején, és minden szempontból fölényben játszott. Mondjuk az tény, hogy komoly helyzetig nem jutottak el a zöld-feketék, ami azért dicsérte a védelmünket, ám összességében mégsem nézett ki jól a csapatunk. És ez mindaddig így volt, amíg Vazquez a semmiből meg nem szerezte a vezetést a mieinknek! Derült égből villámcsapásként érkezett ez a 30. percben esett találat, amely egyébiránt szépségdíjasra sikeredett! Trajkovski egy nagyszerű akció végén okosan és pontosan gurította középre a labdát Franco-hoz, aki állítgatás nélkül, bal belsővel, óriási gólt lőtt az addig dolga végezetlenül álló Consigli kapujának jobb felső sarkába!960x540xdamiel_14962441_VvwvVE3n5f.jpg,qitok=vrV0CeeF.pagespeed.ic.wsmnWPSH4G

Na, igen, régen talált már be az ellenfelek kapujába Mudo, aki egy hatalmas üvöltéssel jelezte is, hogy mekkora feszültség szakadt ki belőle a gólja után.sassuolo palermo 2-2 7 febbraio 2016

És láss csodát, 0-1 után már az történt a pályán, amit szerettünk volna! A Sassuolo zavarodottnak tűnt, miközben Vazquez-ék stabilan védekeztek, és bátran lendültek át támadásba. Djurdjevic-csel, Trajkovski-val, Hiljemark-kal és a bal szélen rendre felfutó Lazaar-ral lehetett is a gyors kontrákra építeni, de szomorú, hogy újabb gólt nem tudtunk szerezni. És amikor már a félidő végét jelző sípszóra vártunk, egyenlített a Sassuolo! Egy fölpassz után, az általunk oly sokszor körbeudvarolt, ám végül mégis a Sassuolo-t választó Defrel elé került a labda, aki Gonzalez szorításában el tudta azt passzolni Sorrentino mellett.130002-3Ezzel egyből véget is ért az első félidő, amely így 1-1-gyel lett lefújva! A lehető legrosszabbkor kaptuk tehát ezt a gólt, amelyben talán ezúttal is ludas volt egy picit az a Goldaniga, aki a hétközben is rengeteg hibával játszott. Hogy miért írjuk ezt? Nos, csak azért, mert véleményünk szerint neki kellett volna elnyomnia a 16-os előterénél azt a Falcinelli-t, akitől a labda Defrel-hez került, ezt azonban nem sikerült megtennie Edoardo-nak! Pedig lélektanilag nagyon sokat jelenthetett volna, ha 0-1-gyel vonulunk pihenőre, de tudjuk, a ha-val kezdődő mondatoknak nem sok értelme van…130004-3

Az mindenesetre tény, hogy Di Francesco tanítványait alaposan feldobta ez a szünet előtt jött gól, ugyanis a második félidőt is hatalmas elánnal kezdte a Sassuolo, amely az 50. percben már előnyben is volt. Bizony, ezúttal egy pontrúgás után kapitulált a védelmünk: Lazaar lemaradt a hosszú oldalon tisztán érkező, és a labdát középre visszafejelő Antei-ről, Chochev meg nem tudta megakadályozni a legmagasabbra felugró Missiroli-t a gólszerzésben, aki ekképpen élt is a lehetőséggel.jfsadéflkaNem tagadjuk, rendkívül fájó volt végignézni, ahogy egy újabb helyezkedési hibából gólt kapunk, ám szerencsére sokáig nem kellett ezen aggódnunk. Gyakorlatilag az ellentámadásból sikerült egyenlítenünk, ugyanis Vazquez remek beívelését Djurdjevic közelről a kapuba fejelte, újra döntetlenre alakítva ezzel az eredményt.uros-djurdjevic-sassuolo-palermo_16xycfsskj9g91h18xfzygt4sf

Na, igen, ennyit tesz az, ha Franco Vazquez-nek van kedve futballozni, aki így, a briliáns gólja mellé egy nagyszerű gólpasszt is feljegyezhetett ezen a napon, mindezen túl pedig, végre prímán is játszott! De jó lenne, ha Mudo mindig ezt az arcát mutatná a tavasz hátralévő részében…!C_4_articolo_2159124_upiImagepp

Őrült három perc volt tehát, amelyben két gól is esett, ám ezt követően ellaposodott a meccs. Nem kétséges, hogy a Sassuolo volt a kezdeményezőbb, ám a mieink derekasan küzdöttek, úgy, ahogy minden meccsen kellene! A sokszor szürkén teljesítő Chochev például a pálya minden szegletében feltűnt (a meccs végi statisztikában a bolgár futotta a legtöbbet a palermóiak közül), de Brugman, Hiljemark, és Vazquez is nagyon hasznosan játszott. A hazaiak közül egyértelműen Berardi volt a legveszélyesebb játékos, aki a 75. percben igencsak nehéz helyzetbe hozta kedvenc szicíliai együttesünket. A zöld-feketék 25-öse ugyanis, nagyszerű ütemben esett el a már sárga lappal játszó Lazaar mellett, aki meg is kapta a második figyelmeztetését, így a kiállítás sorsára jutott.

129997-3

(Lazaar sokat harcolt, ám végül idő előtt mehetett zuhanyozni)

Talán kicsit könnyelműen fújta le ezt az esetet Mariani-sporttárs, mindazonáltal nagyon nem vitatkozhattunk a döntésével. Giovanni Tedesco és Guillermo Barros Schelotto vakarták is a fejüket rendesen, hogy most aztán mi tévők legyenek, hiszen aki csak egy kicsit is követi a palermói klub életét, tudta: a téli szünetben elengedtük a marokkói egyetlen helyettesét, Daprelát, akinek a helyére nem igazoltunk senkit sem! Bravó, klubvezetés! Ennek tudatában, úgy döntött a szakmai stáb, hogy az amúgy jobbszélsőnek tartott Andrea Rispoli-t dobja harcba az utolsó negyedórára, miközben a túloldalon, Sansone személyében újabb csatárt vetett be Di Francesco. Meleg pillanatok következtek a Gonzalez vezette védelemnek, ugyanis egymásután jöttek a hazai rohamok. Diego Falcinelli például egymaga megnyerhette volna a meccset a Sassuolo-nak, ám a támadó minden próbálkozását hárítani tudta a most is parádés formában védő Sorrentino. Kapusunk a 84. percben, és még a 92. percben is hatalmas bravúrt mutatott be Falcinelli fejesénél, amivel nagy szerepet játszott abban, hogy végül döntetlen maradt ez a meccs! Persze a csapat többi tagjának is járt a dicséret vasárnap, mert ezúttal tényleg nagyon megdolgoztak a srácok azért, hogy „pontosan”térjenek haza a Mapei Stadionból!

sorr falc

A Sassuolo vendégeként elért 2-2 nemcsak azért számít jó eredménynek, mert egy jobb csapat otthonában, a hajrában emberhátrányban játszva ikszeltünk, hanem azért is, mert a megszerzett egy ponttal, no meg a Carpi és a Frosinone újabb vereségével, egy arasznyival megint távolabb kerültünk a kieső zónától! Így aztán a lefújást követően azt is megállapíthattuk, hogy Tedesco és legényei, minden tekintetben előreléptek a Milan elleni gyötrelmes vereség után!

Palermo-Torino

PalermoTorino-SerieA

Több ok miatt is érdekes bajnoki vár ránk vasárnap, amikor 15 órai kezdettel a Torinót fogadjuk hazai környezetben. Az egyik, hogy ezen a meccsen már a két Giovanni, Tedesco és Bosi felel majd szakmai munkáért, hiszen szerdán, Guillermo Barros Schelotto távozott a klubtól, így az előttünk álló hétvégén már egy kis ízelítőt kaphatunk abból, hogy az újabb változtatás után mennyit változik kedvenc együttesünk játéka. Egyébként, az argentin Schelotto azért hagyta el Palermót, mert kiderült, hogy adminisztratív okok miatt a közeljövőben sem lett volna esélye arra, hogy leüljön a kispadra, ezért jobbnak látta, ha hazamegy. Kár, mert véleményünk szerint egy nagyon szimpatikus, és tehetséges edzőt veszítettünk el a személyében, aki remélhetőleg, egy nap még visszatér hozzánk! A másik ok, amiért különös mérkőzés elé nézünk, az az, hogy két, nem éppen csúcsformában lévő együttes találkozik majd egymással vasárnap, ugyanis a mieink a legutóbbi öt bajnokijukból csupán egyet, a Toro meg egyet sem nyert meg, ami szintén jelzi, hogy háromesélyes meccs előtt állunk. Amennyiben viszont győzni tudnánk, úgy a Belotti-val a soraiban érkező Bikákat biztosan megelőznénk a tabellán, és nagy valószínűséggel a középmezőnyhöz is felzárkóznánk. Reméljük, sikerül majd itthon tartani a három pontot!

1080p-Torino Palermo Marco Benassi

(Az őszi meccs után a Torino ünnepelhetett, reméljük vasárnap mi fogunk!)

És hogy miért lesz még érdekes a Torino elleni ütközet? Nos, azért is, mert szerdán öt éves lett blogunk, és úgy döntöttünk, hogy a jeles alkalmat a PalerMÓKA nevű tippjátékkal szeretnénk még emlékezetesebbé tenni! Ez pedig azt jelenti, hogy a Torino elleni meccsre már várjuk olvasóink tippjeit e-mailben, akik pedig a bajnokság végéig követik az immár 5 évet megélt blogunkat, és a szabályoknak megfelelően tippelnek a Palermo meccseire, értékes – leginkább Palermo-szurkolóknak való – nyereményekkel lehetnek gazdagabbak a szezon végeztével. A PalerMÓKA részletes szabályzata a facebook-oldalunkon található! Jó játékot kívánunk minden kedves követőnknek!